Ekol Hukuk | +90 312 474 03 05

Hakkımızda

Ekol Hukuk Bürosu…

Ekol Hukuk Bürosu | Avukatlık HizmetleriEkol Hukuk Bürosu, kurulduğu günden bu yana başta İstanbul, İzmir olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde birlikte çalıştığı danışman hukuk büroları ile işbirliği içerisindedir. Ulusal ve uluslararası alanda şirketlere, kuruluşlara ve kişilere tam kapsamlı hukuki hizmet vermektedir.


Büromuz, çalışmalarını hukuk müşavirliği, dava ve icra olmak üzere üç departmanda yürütmekte olup 2 kurucu ortak ve 21 kişilik tam donanımlı bir ekiple yoluna devam etmektedir. Çalışma alanlarımız Uluslararası Tahkim başta olmak üzere İcra İflas Hukuku Uygulamaları, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, Gayrimenkul, Miras ve Aile Hukukuna ilişkin sorunlarının yanı sıra Bankacılık, Finans,  Yabancı Yatırımlar ve Sözleşmeler Hukuku konularında yoğunlaşmıştır.

Büromuz avukatları mevzuattaki gelişmeleri, Yüksek Mahkeme Kararlarını, Ulusal ve Avrupa Birliği kurumlarının karar ve işlemlerini takip etmektedir.


İlkemiz

Ekol Hukuk Bürosu’nun ilkesi hukukun değişen dinamiklerinin yanında değişmez kurallarından olan “dürüstlük, profesyonellik ve kalitedir”. Müvekkillerimizin haklarını hukuk çerçevesinde en ileri düzeyde korumaktır.

 

Prensibimiz, disiplinli, yasal ve ahlaki sorumluluk ile meslek ilke ve kurallarına uygun olarak, hukukun dünya ile entegrasyonuna da ayak uydurarak, sonuç odaklı ve titiz bir biçimde çalışmaktır. Davranışlarımızda ve müvekkillerimizle iş ilişkisi kurarken Avukatlık Meslek İlkeleri’ne, Türkiye Barolar Birliği’nce hazırlanan Reklam Yasağı Yönetmeliği’ne ve Avrupa Birliği Avukatlık Meslek Kuralları’na uygun olarak hareket etmek ana prensibimizdir.Misyonumuz

Ekol Hukuk Bürosu, danışmanlığını yaptığı şirketler konusunda, sadece hukuksal sorunlar ortaya çıktığında devreye giren pasif danışmanlık yerine; aktif bir danışmanlık anlayışını benimsemiştir.


Büromuzun öncelikli hedeflerinin başında, önleyici avukatlık olarak tanımladığımız, müvekkili hukuki gelişmelerden ve yeniliklerden derhal haberdar etmek suretiyle doğacak sonraki hukuki ihtilafları doğmadan önlemektir. Bu açıdan, müvekkillerimizin gelecekte oluşabilecek sorunlarında koruma amacıyla yapacakları sözleşmelerde kendilerine hukuki yardımda bulunmaktayız.